четвер, 7 листопада 2013 р.

Мала Виска - 260 років

Подорож країною «Інформатика»

Подорож країною «Інформатика»

Мета:
·        перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;
·        розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;
·        виховувати любов до інформатики.
Обладнання: ПК, програма Paintкарта країни, кросворд, грамоти, паровоз, фонограма, правила роботи.
Тип уроку: нестандартний, урок – подорож.
                        Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.1. Привітання
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
А урок наш незвичайний,
«Грою» - всі його зовуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.
1.2. Мотивація навчальної діяльності.
    Сьогодні комп’ютер Мудрунчик запрошує нас у подорож  чудовою  країною. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ.   Тому що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації.
  І для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними. А назву цієї загадкової країни ви дізнаєтесь, коли розгадаєте цей кросворд.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
2.1. Розгадування кросворда
                                        1
б
і
т


2
с
к
а
н
е
р







3
і
н
ф
о
р
м
а
ц
і
я



4
м
о
д
е
м






5
в
о
р
д










6
м
о
н
і
т
о
р

7
м
и
ш
к
а








8
б
а
й
т









9
п
р
и
н
т
е
р




10
б
л
о
к







к
л
а
в
і
а
т
у
р
а




  1. Найменша одиниця виміру інформації. (біт)
  2. Пристрій, за допомогою якого можна ввести в комп’ютер малюнки, фотографії, текст. (сканер)
  3. Новини, повідомлення, відомості представлені у різних видах. (інформація)
  4. Пристрій, який використовують для зв’язку між комп’ютерами та для виходу в Інтернет. (модем)
     5.    Я пишу листи і вірші,
Мої тексти найгарніші.
Хай підтвердить весь народ,
Як усім потрібен (Word)
6.  Я показую об’єкти,
     Фото-, відео проекти.
     Я не плеєр, не мотор,
     А звичайний …(монітор)
7.  Я не нишпорю в коморах,
     Не ховаюся по норах.
     Ковзаю по столу трішки,
     Бо комп’ютерна я … (мишка)
  1. Основна одиниця виміру інформації. (байт)
  2. Друкувальний пристрій. (принтер)
  3. Якщо є складна робота,                                          
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я – системний…(блок)
 11. А, Б, В, Г, Ґ і кома –
             Всім, мабуть, уже відома
             Така клавішна структура.
             Звісно ж це… (клавіатура)

      Тож як називається та країна, якою ми сьогодні будемо подорожувати?
   Отже, країна по якій ми здійснимо віртуальну подорож – називається ІНФОРМАТИКА.
    До речі, що на вашу думку означає слово «віртуальна»
                                                   (Відповіді учнів)

2.2. Словникова робота  
  А давайте звернемось до комп’ютера Мудрунчика. Що він нам скаже?

Голос: Віртуальний

Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу -  нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.

    Подорожувати ми будемо на цьому паровозі. Але  подивіться уважно, і скажіть, чи помістимось ми всі? Правильно, всі не помістимось, тому до цього паровозу ми приєднаємо вагончики.
Звернемось до нашого помічника комп’ютера і попрацюємо з
програмою  «Незвичайний потяг»

3. Робота з програмою «Незвичайний потяг»
   Вам потрібно зібрати речення – потяг з окремих слів-вагонів. Щоб приєднати вагон до потяга, слід визначити та вказати кількість голосних та приголосних звуків у слові. Ну що ж, приступаємо до роботи.

   Гаразд, всі справились із завданням. І девізом нашої подорожі буде цей вислів: «Наука для людини, як сонце для життя».
- Як ви розумієте цей вислів?
  
   Щоб вирушати в дорогу, нам потрібно придбати квитки. Але квитки я вам буду видавати протягом нашої подорожі. Ціна квитка – ваші знання.

Голос: Увага! Швидкий потяг в подорож країною інформатика відходить з першої колії.
Ну що ж, вирушаємо в подорож.

Голос: Зупинка «Комп’ютерна граматика»
    На цій зупинці, діти, я буду починати речення, а вам потрібно його закінчити.

4. Вправа «Незакінчене речення»
*    Комп’ютер складається з …
*    Операційна система в якій працює наш комп’ютер, називається…
*    Слово «Windows» в перекладі з англійської мови означає…
*    Після завантаження операційної системи зявляється …
*    На робочому столі розташовані….
*    Клавіша Enter …
*    Щоб закрити програму потрібно…
*    Щоб надрукувати велику літеру використовуємо клавішу…

    Молодці! Справились із завданням, показали свої знання комп’ютерної грамотності, тож продовжуємо нашу подорож далі.

5. Фізкультхвилинка.
Голос: Зупинка «Хвилинка Здоровя»
                                       (Танець маленьких каченят)

ІІІ. Практична робота
Голос: Станція «Веселий моніторчик»
   На цій станції вам потрібно показати свої вміння малювати на комп’ютері. Будемо малювати монітор. Знаходимо піктограму  програми Paint – це стаканчик з олівцями, і відкриваємо її.
   Подивіться уважно на монітор, скажіть, якої він форми?
Яким інструментом будемо малювати квадрат? Намалюйте один квадрат, в середині ще один трішки менший, тільки візьміть інструмент «заокруглений прямокутник».
   Підставку будемо малювати інструментом «еліпс». Розфарбуйте корпус монітора. А зараз давайте «оживим» наш моніторчик. Як це зробити? (Намалювати очі, ніс та ротик). Щоб намалювати очі – спочатку намалюйте одне око, потім його виділіть і скопіюйте – отримаєте ще одне точно таке ж око.
   Зберігаєм малюнок: Файл ðЗберегти як… ðЗберегти.

   Молодці. Симпатичні моніторчики ви намалювали. Я гадаю комп’ютер Мудрунчик буде задоволений вашими малюнками.

Релаксація. Закрийте всі очі. Зручно сядьте на стільчиках і уявіть, що ви потрапили у весняний ліс.  (Звучить музика лісу)
   Яку картинку ви собі уявили?

Рухаємось далі.

Голос: Зупинка «Кмітливих»
Діти,  на цій станції комп’ютер Мудрунчик пропонує вам розв’язати цікаві задачі. Слухайте уважно умову задачі.
1.     На базар йдуть 7 жінок, назустріч їм йдуть 4 чоловіки і 2 жінки. Скільки людей йде на базар?
  1. Вага курка, яка стоїть на одній нозі -  3 кг.. Яка буде її вага, якщо вона буде стояти на двох ногах?
  2. Скільки потрібно зробити розрізів, щоб розпиляти колоду на 4 частини?

Гра «Вгадай малюнок»
   А зараз до мене вийде …. я буду показувати малюнок, ведучий повинен дати інформацію про те, що зображено на малюнку, і за тією інформацією ви повинні вгадати, про що йдеться мова. Хто перший відгадає, той займає місце ведучого.                   (Показ малюнків)
   Молодці. І з цим завданням справились, показали свою кмітливість, логічне мислення. Рухаємось далі.
                                         
Голос: Кінцева зупинка.
            Комп’ютерний клас Маловисківської ЗШ №4 І-ІІІ ступенів

ІV. Рефлексія.
  Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, але подорож країною Інформатика ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.
-         А зараз скажіть мені, будь ласка, чи сподобалась вам ця подорож?
-         Який настрій був у вас  протягом подорожі?
-         Діти, а як вигадаєте, хто розумніший – комп’ютер чи людина?
   Протягом подорожі ви отримували квитки, порахуйте скільки у кожного квитків. Хто отримав найбільшу кількість квитків, той отримує грамоту від комп’ютера Мудрунчика.   Оцінювання.

середа, 6 листопада 2013 р.

Бобер - 2013

До міжнародного конкурсу "Бобер-2013" учні нашої школи підготували інформацію та виготовили плакат "Увага, конкурс Бобер - 2013", в якому було висвітлено умови конкурсу, чому саме так його було названо.
 Школярі з великим ентузіазмом добавляли інформацію, розфарбовували та ділилися враженнями, як краще його оформити.


пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

БОБЕР 2013

http://bober.net.ua/

Не пропустіть свій шанс отримати WEB-камеру! Портал «Учительський журнал он-лайн» оголошує новий конкурс «Інтернет-урок» (вебінар) для творчих і активних учителів.Головний приз – Вебкамера.Протягом 2013-2014  навчального року буде обиратися краща робота.
Конкурс буде проходити в 2 етапиа переможець отримає головний приз WEB-камеру.Кількість переглядів та лайків має значення для перемоги!Обов'язково заповніть форму заявки на участь у конкурсі.І етап (з 1 вересня 2013 по 31 січня 2014 року) – конкурс розробок сценаріїв до Інтернет-уроку (вебінару), для цього потрібно розмістити на порталі «Учительський журнал он-лайн» www.teacherjournal.com.ua у розділі Інтернет-урок свої матеріали та визначити категорію своєї галузі. Переможець визначається у кожній галузі. Усі переможці отримають сертифікат.ІІ етап (з 1 лютого 2014 по 31 травня  2014) – фінальний конкурс. Для цього потрібно провести Інтернет-урок за своїм сценарієм та розмістити відеозапис вебінару на YouTube. Анотацію з посиланням розмістити  в розділі Інтернет-урок в категорії Вебінар. Усі учасники цього етапу отримають сертифікати. 

Створення стенду «Безпека дітей в інтернеті»

28 листопада учні Маловисківської школи ЗШ № 4 закінчили роботу над створенням стенду «Безпека в інтернеті», який знаходиться в комп’ютерному класі. Матеріали для оформлення надала вчитель інформатики Захарчук А.М. Стенд зроблений таким чином, що інформація може мінятися і оновлюватися.
Також в школі був проведений конкурс на кращий малюнок або стін – газету відповідно до теми. Найактивнішими були учні 10 – го класу
 (кл. керівник Хоменко Л.А.) та 6 – го класу (кл.керівник Сидоренко Н.В.)
Додатково оформили папку з практичними порадами для контролю роботи в Інтернеті. До папки увійшли години спілкування, які були висвітленні класними керівниками в своїх клас.





Відео уроки


HАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА "СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ" 2-4 КЛАСИ

Навчальна програма для учнів 2-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів згідно новго Державного стандарту початкової загальної освіти (який поступово набирає чинності з 1 вересня 2012, а в 2 класі з 1 вересня 2013 року)
Галузь «Технології» в інтеграції з іншими освітніми галузями є базовою для молоді в успішному опануванні практичних навичок користування сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями (ІКТ) з метою розв'язування життєвих та навчальних завдань.
Формування ІКТ-компетентності учнів — один із пріоритетних напрямів розвитку сучасної загальної освіти.
Програма «Сходинки до інформатики» для 2-4 класів спрямована на реалізацію мети і завдань освітньої галузі «Технології», визначених у Державному стандарті початкової загальної освіти, та враховує рекомендації ЮНЕСКО «Інформатика в початковій освіті».